Jak se seznamuje beran a pro koho je vhodným partnerem?

Člověk narozený ve znamení berana bývá opravdový živel. Nechybí mu odvaha, temperament a svéhlavost. Pokud vás zajímá, jak se seznamují berani, jací jsou v posteli, jací jsou v partnerském vztahu a pro jaká znamení či typy osobnosti se beran hodí, čtěte dál. Uvádím i konkrétní příklady ze svého života. 

Znamení berana
Zdroj foto: Pixabay


Znamení berana (21. března - 20. dubna) ve vztazích

O beranech víme, že bývají tvrdohlaví, a tedy i velmi urputní a snaživí v získávání svého vytouženého objektu. Beran však na rozdíl býka nemá výdrž. Dokáže reagovat velmi prudce, intenzivně a vášnivě, ale obvykle ho to brzy přestane bavit. Je velmi vášnivý, vznětlivý, panovačný, prudký a impulzivní. Snadno vzplane, ale rychle vyhoří. Je to typický lovec, dobyvatel. Pokud má úspěch, může se z toho vyvinout i láska na celý život, proč by ne. Ale pokud druhá strana dlouhodobě nejeví zájem a nesdílí jeho prudkou vášeň (a beran je schopen jít takřka přes mrtvoly), blbce ze sebe nikomu dělat nebude. 

Je však schopen hodně riskovat a vynaložit velké úsilí. Není líný vymýšlet důmyslné návody, je velmi akční a má rád i aktivně pojaté rande. Nerad se nudí, proto je potřeba, aby jeho budoucí partner či partnerka sdíleli stejné nadšení a byli v mnohém zajedno. Beran má své nároky a vybírá si to nejlepší. Nemá potřebu s někým ztrácet čas. S beranem můžete zažít intenzivní vyznání lásky i nejrůznější milostná dobrodružství. V lásce a milování nepotřebuje klid ani bezpečí. Pokud na něj přijde touha, nebrání se ničemu, ať už jste kdekoliv. Bere si to, co chce, a rád i hodně nabízí. 

Čtěte také: Dítě ve znamení berana umí být pěkný rošťák. Jak se k němu chovat?

Beran má odvahu. Takže se obvykle nebojí ani oslovit někoho při seznamování na ulici. Nemá problém s komunikací, ani s vyjadřováním citů. Umí se přizpůsobit, je pro každou srandu a každé dobrodružství. Je jen trochu netrpělivý, všechno chce hned, a pokud možno opravdu všechno. Žije naplno, spokojit se s málem, to mu nestačí. Když už, tak na 100 % a pořádně. Má kuráž, tak se to dá říci. Bývá velmi charismatický, sexy, osobitý, někdy až šílený. 

Jaký je beran v posteli čtěte zde: Erotický horoskop pro všechna znamení

Jako partner se beran hodí pro:

  • aktivního, flexibilního a stejně bláznivého, vášnivého člověka, se kterým budou sehraná dvojka
  • klidnějšího, rozumnějšího, ale stejně vášnivého člověka, který bude krotit vášně jich obou a potrhlé nápady beranovy
  • člověka, který potřebuje, aby jej někdo vedl
  • člověka, který jej dokáže zkrotit 
  • člověka, který se potřebuje znovu probudit k životu a ožít
Na berana se můžete také velmi dobře spolehnout v krizových a vypjatých situacích, bývá to typ záchranáře, má odvahu, takže jakmile se něco děje, tak jde (umí se zastat ženy, dát někomu přes hubu, vytáhnout člověka z průšvihu, zachránit život, přivolat pomoc, aktivně jednat, apod., obvykle to nebývá srab…)

K jakému znamení se beran nehodí?

Největší konflikty beran mívá se znamením kozoroha, váhy a raka, ale paradoxně právě v těchto znameních si berani často vybírají své osudové a životní partnery.

Moje osobní vztahové zkušenosti s berany:

Jakožto kozoroh s planetou Mars (která je vládcem znamení berana) v 7. domě partnerství (na DC) nikoho nepřekvapí, že právě beran se stal mou osudovou láskou po jednu část mého života. Vášeň nás málem spálila a přerostla až takřka v nenávist. Konfliktů i dramat bylo hodně, ale z té vášně a lásky jsme dlouho žili. A i když to nedopadlo dobře, i přesto se dají najít krásné vzpomínky a silné pocity, na jaké se nikdy nezapomíná. A z této lásky také vznikl potomek. Tahle láska se ale spálila, za dlouhé roky přebolela a nezbylo z ní vůbec nic, jen hořká pachuť na jazyku a dnes už snad ani ne záchvěvy bolesti v oblasti srdce. 

Můj další beranovitý vztah, který mě v životě potkal, netrval dlouho, ale byla v něm také vášeň. Vášeň až agrese, které jsem se zalekla a vztah jsem ukončila. Paradoxně jsme se pak stali přáteli, přátelství a sdílení podobných zájmů nějakou dobu vydrželo na dálku, pak jsme se rozloučili. Pokaždé, co jsme se jednou za čas v horizontu let potkali, vnímala jsem stále stejnou přitažlivost. Pak již vše opět vyhořelo, vyhořelo i přátelství, kontakt vymizel. 

Oba tito berani, které jsem měla možnost blízko poznat, měli kuráž a odvahu, jaká se nevidí. Až drzost. Silné emoce, vášeň, prudkost, agresi v sobě, cítila jsem se s nimi někdy až tak, že jsem měla chuť “dát jim po držce”, což jsem asi i udělala :-) Tohle oni zkrátka umí… Dalšího berana nechci, ale kdoví, co život schystá, jak se říká: nikdy neříkej nikdy…

Ještě bych neměla zapomenout na jeden celoživotní, avšak přátelský vztah s beranem. Tohle může fungovat dobře, je to vztah na jiné, nesexuální, úrovni. Ale občas si také pěkně lezeme na nervy a dobře víme, co kdo a jak má. Přesto se známe už hodně přes 30 let (od základní školy) a naše přátelství trvá, protože známe své chyby a slabosti a dokážeme je tolerovat. A máme se s mou kamarádkou beranicí rády :-) 

Další bude na řadě znamení býka, jakmile nastane jeho čas… 

Autor článku: Taťána Kročková

Komentáře