Jaký je Býk v životě i ve vztazích? Co na Býcích obdivuji?

Býci bývají pověstní svou houževnatostí, ale i požitkářstvím a leností. Vládcem tohoto znamení je Venuše, krásná Afrodita, která si umí kdekoho omotat kolem prstu a užívat si života ve svém luxusu, obklopena krásou, uměním a hojností. Jací jsou vlastně Býci ve vztazích a jakými bývají milenci? Co vím, tak se nespokojí jen tak s málem…

Žena býk
Zdroj foto: Pixabay

Znamení Býka (20. dubna - 21. května). Jaký je Býk v životě i v lásce?

Býk je poněkud líný, pomalý a pohodlný. Všechno mu déle trvá, zato je rozhodně velmi náročný a důsledný. Pokud si jde tvrdě a nekompromisně za svým cílem, pouze zdánlivě to vypadá, že nic hned pro to nedělá. On má však své plány a pomalu a houževnatě postupuje ke svému cíli, kterého obvykle vždy dosáhne. Ať už to vypadá v průběhu procesu jakkoliv, Býk se zoceluje, roste a posouvá se od 1 % ke 100 %. Je vypočítavý, inteligentní, rozumný, zodpovědný, nerad riskuje, spíše plánuje a hlavně vytrvá. To vše se také týká vztahů.

Býci jsou ve vztazích nároční. Někteří z nich jsou rození vůdci, kteří velí každému, koho potkají, a jsou zvyklí na to udělovat rozkazy. Zvyklí na to, že je druzí poslouchají a respektují. Někteří Býci jsou zkrátka zvyklí na to mít hlavní slovo, svůj životní standard, náročné podmínky, ze kterých nesleví a ideálně také mít kolem sebe své poskoky a sluhy, kteří budou pečovat o jejich blaho a pohodlí. 

Čtěte také: Dítě ve znamení býka. Jaký přístup potřebuje?

Jiní Býci zase vypadají jako mouchy snězte si mě a rádi se nechají vést, ale přesto jsou velmi zodpovědní, rozumní, pevní, nezdolní, nesleví ze svých nároků a požadavků či ze svého životního stylu. Býci bývají spíše flegmatičtí a pohodoví, materialisticky orientovaní, dobří společníci, se kterými je legrace, mají opravdu rádi zábavu, umění, dobré jídlo a pití. Jsou vynikajícími hostiteli, rádi se o někoho starají, ale mají spíše své ryze sobecké pohnutky a nenechají se druhými omezovat až příliš. 

Jsou zaměření na výkon, mají velkou ctižádost a velice rádi budují. Čekat od nich můžete rodinu, dům, zahradu, farmu nebo třeba celou rezidenci. V dobývání svého vytouženého objektu postupují pomalu, obezřetně, mají rádi pevnou půdu pod nohama a sázejí na jistoty. 

Jaký je Býk v posteli? 

Čtěte zde: Erotický horoskop pro všechna znamení zvěrokruhu

Pro koho se hodí Býk ve vztazích?

Pokud si chcete jen užít, Býka vynechte. Upřednostňuje jistoty a dlouhodobé vztahy, rád buduje. Není tím řečeno, že by Býk nedokázal prožít sex na jednu noc, nebo se rychle zamilovat a pak zase jít dál. Většinou se to ale nestává. Pokud se zamiluje, trvá to dlouho a má rád i dlouhodobější, byť pouze milenecké, vztahy. 

Býk je většinou umělecký založený, má rád estetiku a umění, obklopuje se krásou. Proto je pro něj velmi důležité, jak jeho partner/ka vypadá, jak žije a mnohdy i to, jak je bohatý/á. Rád si zazpívá, zatancuje, proto musí být i jeho láska dobrým společníkem, žádný nudný patron. 

Rozumí si se svými rohatými kolegy (Kozoroh, Beran), i když to často bývá i o tom, kdo z koho a bývá tam značná rivalita. Skvělé je spojení Býka s Pannou, ale často to bývá i více kolegiální, kamarádský či pracovní vztah. Nejvíce vášně zažije Býk se Štírem, dobře mu bude i s Váhou nebo Střelcem. Harmonické vztahy může mít s vodní Rybou nebo Rakem, ale dobře ví, že jsou zcela z jiného těsta. Výrazné interakce může pociťovat se Lvem nebo Vodnářem. Bývají to silně vášnivé vztahy takřka na zabití, přesto to může být láska až za hrob. 

Moje osobní vztahová zkušenost s Býkem (jsem Kozoroh): 

Kromě toho, že mým celoživotním vztahovým Býkem je moje maminka, o které bych řekla, že v mnohém není typický Býk, ale mnohé její býčí vlastnosti na ni obdivuji. Jinak musím říci, že jsem nikdy neměla žádný vážný partnerský vztah s člověkem narozeným ve znamení Býka. Tedy s člověkem ne! Ale můj pes Jonáš je narozený 20. dubna a musím říct, že to je velká láska mého života! 

Býků znám dost, ale spíše jsou to mí známí, kolegové a přátelé. Tak nějak jsem pochopila, že partnerský vztah či manželství s Býkem pro mě není, naopak, že býky budu potkávat jako své kolegy. V případě Býků jsem však měla platonické vztahy, které ovšem neměly dlouhého trvání. Našlo se vždy něco, v čem jsem tyto milé Býky velmi obdivovala a co mi imponovalo, což byl impuls k tomu, že jsem v nich nalezla velké zalíbení. Časem však přišlo vystřízlivění, neboť dokonalý není nikdo. U Kozoroha a Býka se nabízí kvalitní spolupráce, ale také rivalita. Naštěstí mám kolem sebe takové Býky, se kterými se navzájem respektujeme. Jsou to mí kolegové a známí, kterých si velmi vážím. 

Na Býcích velmi obdivuji jejich ctižádost a schopnost dosahovat velkých cílů. Pokud mě někdy někdo inspiroval, motivoval nebo vyloženě k něčemu dostrkal, byl to právě Býk. Býci opravdu mají můj plný respekt, navíc jsou i cenným zdrojem mé inspirace a motivace. Co mi naopak na býcích vadí, je jejich lenost, pohodlnost, materialismus a touha po penězích.

Autor článku: Taťána Kročková

Komentáře