Jak se seznamuje blíženec a jak se chová v partnerských vztazích?

Pomalu nastává období blíženců (od 20. května 21:37 LČ) a jako vždy se v našem seriálu zaměříme na oblast partnerských vztahů a milostného života. O blížencích se tvrdí, že jsou příliš nestálí, přelétaví jako motýlci, nevyrovnaní, androgynní, bisexuální, upovídaní, inteligentní, kreativní, nadaní a všestranně založení, což tedy často vyvolává přesně ten dojem, že:

1. nevědí, co chtějí….

2. neumí se soustředit na jednu věc, jeden cíl či jednoho partnera…

3. pro zemská znamení jsou totálně na zabití 

Žena blíženec
Zdroj foto: Pixabay

Jací bývají blíženci ve vztazích a v životě?

Nemyslím si, že ta “špatná pověst” blíženců je něco, co by se mělo brát jako dogma. Udělala jsem si jasný obrázek o blížencích. Jsou jako žena nadopovaná estrogeny v průběhu celého menstruačního cyklu, což je sinusoida s pořádnými zatáčkami, ale dobře vědí, co chtějí, a taky dobře vědí, co nechtějí. To, že prožívají ledacos mezitím, s tím nemá co až tak dělat, nebo si to oni alespoň myslí. 

Chtějí stálou lásku, nepřestávají ji hledat, umí si zařídit život tak, jak potřebují, jsou velmi výmluvní, když na to přijde umí manipulovat nebo lhát, případně neříkat celou pravdu tak, aby získali pro sebe výhody. Jsou velmi citliví a jejich emoce jsou neskutečně silné, přesto se umí ovládat a dokáží být i tvrdí. To, co jsem vcelku našla jako shodný rys je někdy nedostatek empatie a sebestřednost, protože důležitější jsou vždy jejich emoce a to, co oni prožívají, než to, co prožívají druzí. Dokáží se rozdat, ale jen do určité míry a tehdy, pokud z toho něco budou mít. 

Umí pálit mosty, být nekompromisní. Někdy se rozhodnou žít jen sami pro sebe, být jednou tu a vzápětí onde, mají rádi svou nezávislost a nechtějí ulpívat na dlouhodobých vztazích, děsí je závazky. Mnohá jejich rozhodnutí jsou překvapivě pevná a racionální. Pak jsou ti blíženci, kteří když je potkáte ve středu, tak se jmenují Aleš a mají sportovní oblečení a nadšeně vám vyprávějí, že se rozhodli běhat, a když je potkáte příští týden v úterý, tak se jmenují Irena, mají zelené šaty a zapomněli vám oznámit, že se přestěhovali do Bratislavy a budou se vdávat, přitom o tom vyprávějí ve stylu jako byste to přece měli dávno vědět.

To, co mě na blížencích dost vytáčí je to, že rádi a hodně mluví o sobě. V některých věcech jsou dost povrchní, někdy nedokáží rozpoznat, kdy mají mlčet a uchovat nějaké tajemství. Je problematické, když se těžko drží jednoho tématu a jejich život je jako na houpačce. 

S jakým znamením si blíženci rozumí?

Rozhodně to chce pevné nervy a je zažitou pravdou, že zemská znamení, hlavně kozorozi, blížence vůbec nezvládají. S pannami si rozumí lépe, hlavně na intelektuální rovině, a mohou se od nich hodně naučit, ale žádná panna nechce žít s blížencem a uklízet po něm jeho, s prominutím, “bordel”. 

Býci a blíženci se nemusí, ale jejich vlastnosti se někdy prolínají, protože se tato znamení nacházejí velmi blízko sebe, totéž platí i pro znamení raka. Naopak s beranem může mít blíženec vášnivý vztah, stejně tak třeba s vodnářem, váhou nebo se lvem. Štíři také potřebují svůj klid a pohybují se v daleko větších hloubkách, pro ně jsou blíženci často jen obtížný hmyz.

Blíženec a ryba to mohou zvládnout, záleží na mnoha okolnostech, a také střelci s blíženci, ačkoliv jde o protilehlá znamení, mohou překvapivě vytvořit fungující partnerský vztah. 

Moje pestré vztahy s blíženci

Osobně bych blížence nazvala “švitorkami”, ale pozor, není blíženec jako blíženec. Proč jsem nikdy neměla žádný vážný a dlouhodobý vztah s blížencem? Jednoduše proto, že bych to nedala. Ale není pravda, že by mě blíženci minuli. Dost významně mě totiž neminuli.

Jako velmi zásadní považuji to, že se mi narodila dcera jako opravdu silný blíženec, ale i s mnoha silnými neblíženeckými aspekty. A “překvapivě” si našla spoustu kamarádů v blížencích či s jinými silnými aspekty ve znamení blíženců. S úsměvem jí říkám, že toto uskupení pohromadě mít doma, pokud přijdou na návštěvu, je nad moje kozoroží síly :-))) 

Žádný dlouhodobý partnerský vztah jsem s blížencem neměla, v zásadě si opravdu s blíženci nerozumím, pár povrchních známostí možná. Ty, na které nezapomínám existují a ráda jsem tyto lidi potkala, naše duše se protly, ale ne v tom blíženeckém aspektu, to považuji za zásadní. Takže ano, byly to i platonické lásky, krátkodobé vztahy, pak mám i pár známých blíženců, tam vím, že nás třeba spíše spojuje jen ta intelektuální oblast, což je určitě hodně důležité. 

Vztah jsem měla i s člověkem, který měl v blížencích ascendent. Každopádně si pamatuji, že konkrétní blíženecké projevy mě jakožto kozoroha opravdu hodně rozčilují. Líbí se mi jen ta hravost, roztomilost, to mě vždycky bralo, blíženec je vlastně v tomhle pořád jako věčné dítě, tohle ve mně vzbuzuje ochranitelské a pečující tendence, navíc si pak taky stejně takhle ráda hraju. Ale život není jenom hra…

Blíženci jsou jako lentilky v krabičce

Každý blíženec je jiný. Jeden je veselý, zábavný, hravý a nestálý, ale jiný zase introvertní, s pevnými zásadami, žárlivý a sobecký. Další povrchní, proměnlivý, sebestředný, inteligentní. Prostě na blížence neexistuje žádný metr. Jsou jako lentilky v krabičce. Stejně kulaté, ale jinak barevné... 

Pokud si chcete hrát a máte pevné nervy a spoustu tolerance, najděte si blížence. Touží po lásce, jsou velmi inteligentní, kreativní a nadaní, nikdy se s nimi nebudete nudit a hodně si popovídáte :-) 


Autor článku: Taťána Kročková

Komentáře