Jaký je Rak ve vztahu a na co by si měl dávat pozor?

Máme tady období Raka (21. 6. - 22. 7.) a mnohým z nás se mohou začít otevírat račí témata. Vládnoucí planetou znamení Raka je proměnlivá a ryze ženská Luna. 

Pro Raka je typická vysoká citlivost, jisté konzervativní a zpátečnické tendence, záliba v historii. Raci milují hudbu (jazz, soul), kočky a vodu (moře, lodě), touží po dětech a rodině. Mají hluboké kořeny, které ctí, silnou vazbu se svou matkou, rodným domovem. Rak také rád jí a mívá sklony k nadváze nebo proměnlivosti váhy, ovšem samozřejmě i rád vaří a připravuje jídlo pro druhé. Rak ve vztahu bývá velmi pečující, ale mnohdy i ukřivděný a sarkastický. Obvykle s každým dobře vychází, je od své přirozenosti velmi laskavý a přátelský. Jsou ale i znamení, se kterými Rak bývá na ostří nože…

Žena Rak
Zdroj foto: Pixabay


Rak a která znamení se k němu hodí či nehodí

Pokud chcete Raka, který vám vybuduje domov a dá děti, je to jistě dobrá volba. Ale soužití s Rakem nebývá vůbec jednoduché. Rak se obtížně snáší s Beranem nebo Váhou, paradoxně to však bývají velmi časté vášnivé milenecké, nebo i dlouhodobé partnerské, vztahy. Obzvláště s Beranem bývá Rak na ostří nože! Rak se skvěle hodí k dalším vodním znamením, mezi něž patří Štír nebo Ryby, skvěle si rozumí s Pannou či Býkem, obvykle se toleruje s Blížencem a Lvem, protože jsou to znamení nacházející se hned vedle něj, navíc jimi může být samotný Rak ovlivněn. Úplně se zase tak nemusí se Střelcem nebo Vodnářem, tato znamení mohou Raka značně rozčilovat. 

Vztah Raka a Kozoroha je kapitola sama pro sebe. I když jsou to protilehlá znamení, která jsou spíše pravým opakem, přesto právě Rak velice často utváří stabilní a dlouhodobá partnerství či manželství s Kozorohem!

Jakou povahu má Rak a jak se chová ve vztazích?

U Raka můžete čekat velkou náladovost, často bývá dost protivný, když není po jeho, snadno se urazí a naštve, stáhne do své ulity a dlouho nevyleze. Pokud zraníte či urazíte Raka, může to trvat opravdu dlouhou dobu, než ho to přejde. Rak zkrátka patří mezi nejméně splachovací znamení. Navíc, pokud je naštvaný a uražený či zraněný, srší kolem sebe jedovatými slovy obdobně jako Štír. 

Rak dokáže být velmi kritický, ironický, sarkastický, umí zranit slovem, umí se mstít, často se cítí ukřivděně jako malé dítě. Před problémy spíše utíká a schovává se, buď vznikne tichá domácnost, anebo odejde pryč a budete muset na něj čekat až se vrátí, což může trvat i dlouhou dobu. Další variantou je silný afekt a hysterická scéna podobná hurikánu, případně agresivita a násilí. Rak zkrátka dokáže prožívat velmi silné emoce a někdy jen neví, co s nimi. Ale je také velmi hravý, někdy zkrátka takové velké dítě... 

Jak ventilovat nahromaděné emoce u Raka?

Pokud se Rak hodně kontroluje a své emoce si ukládá dovnitř sebe, snadno pak onemocní. Raci bývají spíše introvertní  a introspektivní znamení a mají hodně pečující tendence, kolem a kolem to bývá často právě to znamení, které může hodně trpět na psychosomatické potíže nebo onkologická onemocnění. U Raků je velice důležité naučit se pracovat se svými emocemi, což je i nezbytné pro partnerský vztah. Na to by si Raci měli dávat pozor! 

U mužů se ve znamení Raka často vyskytují umělci, herci, baviči, výborní muzikanti nebo sportovci, boxeři, zápasníci. Zde je totiž velká potřeba dávat své emoce, agresivitu a přetlaky ven, což je pro Raky zdravé!!! Ženy často vykonávají povolání ve zdravotnické a sociální oblasti a naopak si vše ukládají dovnitř, což neprospívá jejich zdraví. Určitě je dobré věnovat se umění, tvořit, chodit hodně do přírody nebo u žen je k těmto účelům vynikající scénický tanec, hudba a dramatická umění. Raci velmi touží po dětech, jsou i hodně plodní a bývají ve vztazích obvykle věrní.

Čtěte také: Dítě narozené ve znamení raka patří k těm nejzranitelnějším. Co potřebuje ze všeho nejvíce?

Raci v mém životě 

S Raky jsem si vždycky hodně rozuměla, vnímala jistou blízkost, podobnost, splynutí duší. S některými více, s jinými méně. Byli jsme obvykle na stejné vlně, a to jednoduše proto, že já sama mám ascendent a Lunu v Raku, proto se toto znamení u mě i velmi výrazně projevuje. Slunečním znamením jsem Kozoroh, což je navíc pro Raka zásadní protilehlé znamení. 

Ve znamení Raka jsem poznala spoustu známých a přátel, s nimiž jsem vnímala velkou blízkost, podobné myšlení, prožívání, zájmy, nadšení a vášeň pro hudbu a podobně.  Partnerský vztah s Rakem jsem neměla žádný, protože Raci jsou pro mě spíše spřízněné duše, něco jako mí bratři a sestry, jako rodina. Jednoznačně SOUL MATE….. Miluji je! A milovala jsem i ty, kteří odešli...  


Autor článku: Taťána Kročková

Komentáře

Oblíbené příspěvky