Svatojánská noc a úplněk 24. června 2021 vyzývá k tancování na louce a sbírání devatera kvítí!

Svatojánský úplněk 24. 6. 2021 se může stát tím nejkrásnějším a nejnezapomenutelnějším úplňkem vašeho života! O svatojánské noci probíhá rej všech rusalek, divoženek a dalších bytostí, které oslavují život. Tento svátek navazuje na oslavu letního slunovratu 21. června. V předvečer svátku svatého Jana se zapalují a přeskakují ohně, které nám dodávají sílu a plodnost. Typický je také tanec kolem ohně a sbírání svatojánských bylin, které dívkám přivolávají lásku vysněného muže. Jaká bude letošní svatojánská noc a období kolem úplňku?

Svatojánský věnec
Zdroj foto: Pixabay


Kouzlo noci svatojánské

Svatojánská noc je oslava života, noc plná magie, sexu, vášně, radosti a veselí. Slaví se v předvečer svátku svatého Jana, tedy z 23. na 24. června. V letošním roce bude této noci ještě Luna ve znamení střelce, což navazuje na minulý úplněk ve střelci a posiluje jeho mystickou, magickou a nadpřirozenou sílu. Největší vášeň mohou čekat lidé, kteří se narodili ve znamení střelce, nebo mají ve znamení střelce Lunu, Venuši, případně Mars. Tato noc může být skutečně velmi žhavá. 

Rozpustí se všechny hranice světa, objeví se nekonečná svoboda, otevře se svět mýtů, bájí a pohádek, fantazie a bezbřehé tvůrčí síly. Zábrany a omezení půjdou stranou. Můžete čekat jen ryzí tvůrčí energii a cestování napříč prostorem a časem, krásně lucidně snít a astrálně cestovat i popustit uzdu své fantazii. Realita přestane existovat… Přichází období, kdy si můžete plnit své sny...

Svatojánská noc
Zdroj foto: Pixabay


Svatojánské byliny  a devatero kvítí

Dle tradice dívky o svatojánské noci pobíhají zcela nahé po louce a sbírají svatojánské byliny. Zpravidla je to devět bylin – devatero bejlí. Mezi těmito bylinkami by neměla chybět magická třezalka. Z dalších rostlin můžete volit cokoliv, například mateřídoušku, kopretinu, chrpu, pelyněk, kontryhel, hvozdík, jahodník, maliník, květy černého bezu, řebříček, lipový květ, zkrátka to, co zrovna kvete, co najdete a co si vyberete. 

Sběr svatojánských bylin ale podléhá určitým pravidlům. Dívky by při sběru měly být zcela nahé, nemluvit a být potichu, neohlížet se zpátky, jít si svou cestou, nasbírat bylinky a uvít z nich svatojánský věneček. Podle tradice si dívky věneček ze svatojánského kvítí dávaly pod polštář, aby se jim ve snu o svatojánské noci zjevil jejich budoucí ženich. 

Další možností bylo pustit věneček po vodě. Pokud uplaval, dívka se brzy vdá a odejde z domu, pokud někde uvízl, zůstane ještě následující rok doma. Svatojánské byliny se ale i používaly k různým dalším rituálům a dokonce se také o svatojánské noci hledalo zlaté kapradí, které mělo nesmírnou magickou moc a věšelo se do chalup, aby chránilo před zlem. 

Devatero bylin ale můžete využít i jiným způsobem. Nejsilnější moc nasbíraných bylinek lze zužitkovat tím, že si ze svatojánské směsi rituálně připravíte odvar, který vypijete. Každý rok může být vaše svatojánská směs jiná, s jinými léčivými, posilujícími a magickými účinky. 

Svatojánské kvítí si také můžete nasušit a uchovat v čarovném pytlíčku jako amulet. 

Svatojánské kvítí
Zdroj foto: Pixabay

Svatojánský úplněk 24. 6. 2021 

Letošní svatojánský úplněk připadá na 24. 6. 2021 ve 20:40 letního času. Úplněk bude již ve znamení kozoroha, Luna se bude nacházet na začátku tohoto zemského znamení. Dojde tedy ke krásnému zakončení a zakonzervování mocné energie, kterou se vám podaří probudit o svatojánské noci. 

Pro některé to může znamenat začátek nového života, nové cíle, plány, realizace tvůrčích záměrů, konstruktivní a produktivní návrat do reality, uzemnění a zpečetění něčeho nového, vaše sny, nové projekty či nová láska dostanou jasné obrysy. Pro jiného to může znamenat vystřízlivění a návrat zpátky na zem, do reality. 

Tento úplněk je nejdůležitější pro střelce, kozorohy, raky, panny a býky. Problematický by mohl být pro berany a váhy. 


Autor článku: Taťána Kročková

Komentáře

Oblíbené příspěvky