Listopadový úplněk v Býku přinese náročné chvíle, ale i novou naději

V pátek 19. listopadu, kdy mají svátek všechny Alžběty, nastane úplněk ve znamení Býka, a to v 9:57 hodin standardního zimního času. Znamení Býka je spojeno s materialismem a praktickými záležitostmi, ale také požitky všeho druhu, láskou a krásou, protože mu vládne planeta Venuše. Úplňkový Měsíc v Býku stojí v přímé opozici ke Slunci, které se momentálně nachází ve znamení tajemného a sexualitou nabitého Štíra, jemuž vládne planeta podsvětí Pluto. Jakých témat se tedy bude listopadový úplněk dotýkat?

Úplněk
Zdroj foto: Pixabay

Ve znamení štíra se momentálně nacházejí tři planety – Slunce, Merkur a Mars, který je v opozici na Uran v Býku a v kvadrátu se Saturnem ve Vodnáři, což je poněkud zneklidňující konstelace. Merkur je také v disharmonické pozici, a sice v kvadratuře s Jupiterem, který se nachází ve Vodnáři. Totéž v podstatě platí pro Slunce. Úplňkový Měsíc je teprve na začátku znamení Býka, a rovněž pod kvadraturou Jupitera z Vodnáře. Co tohle všechno znamená? 

Za prvé to značí nepříznivé a náročné období hlavně pro Štíry a Býky, ale i Vodnáře a Lvy. Přetřásat se budou témata zodpovědnosti, peněz, neuskutečněných nových nápadů, egoismu, svobody, vzpoury a rebelie, pravidel a moci. Dá se očekávat, že dva dny před úplňkem 17. listopadu půjdou do ulic lidé plní emocí, vzteku, křivd, netrpělivosti a touhy po odplatě. 

V období kolem úplňku se mohou projevit silné emoce a potíže pramenící z dlouhodobého stresu a tlaku, problémy v pracovní oblasti, lítost z nenaplněných tužeb a potřeba dělat pořádky. Pokud už chcete dělat pořádky, udělejte si je ve vlastní hlavě a ve vlastním životě, zaměřte se na praktické záležitosti a možnosti změnit svůj život k lepšímu. Využijte podněty a myšlenky z hloubi svého srdce k tomu, abyste byli konečně k sobě upřímní a uvědomili si mnohé souvislosti a příčiny svých vlastních neúspěchů. Velice tomu všemu pomoci chvilková příznivá konstelace Pluta v Kozorohu s Měsícem, která může poskytnout jistou rozvahu, vůli, vyrovnanost a pevnou ruku při zvládání případných potíží. I když možná budete mít pocit marnosti, beznaděje a neúspěchu, dostane se vám trpělivosti a víry v lepší zítřky. 

Úplněk v Býku nebude pro mnohé z nás snadný, ale dokáže nás nakopnout k větší síle, důvěře ve vlastní schopnosti a víře v lepší zítřky. Opatrujte si hrtan, hlasivky a jícen, pozor na případné nachlazení, nadměrný křik a bolesti krční páteře. Rovněž se v tyto dny vyhněte operacím a zákrokům, umělci a tvůrčí osobnosti se mohou pilně věnovat své práci, políbí je Múza. 

Autor článku: Taťána Kročková

Komentáře

Oblíbené příspěvky